Drevo a celulóza predstavujú 100% prírodný materiál s certifikátom FSC, ktorý zaručuje trvalú udržateľnosť lesných ekosystémov.


V oboch prípadoch sa na výrobu používa materiál označený FSC certifikátom. Znamená to, že tieto suroviny pochádzajú z lesov, ktoré sú dobre a zodpovedne obhospodarované podľa prísnych environmentálnych, sociálnych a ekonomických štandardov. Pre spotrebiteľov teda značka FSC predstavuje záruku, že kúpou takéhoto výrobku neprispievajú k poškodzovaniu a ničeniu lesných ekosystémov a nepodporujú nelegálnu ťažbu v lesoch.

Drevo

Ide o drevenú dyhu, ktorá sa používa na výrobu jednorazových tanierov, príborov a nápojových miešadiel. Ide o úplne kompostovateľný, bezpečný a vzhľadovo atraktívny materiál.

Celulóza

V tomto prípade ide o recyklovaný materiál. To znamená, že sa používa recyklovaný papier, alebo surovina pochádzajúca z kontrolovaných obnoviteľných zdrojov, bez chemických bielidiel.

Z celulózy sa najčastejšie vyrábajú produkty, ktoré sú určené na styk s teplým jedlom alebo nápojom (kelímky na polievku, poháre na kávu a čaj, ale aj vrecká na pečivo a pod.). V tomto prípade sa používa celulóza kombinovaná s úpravou PLA materiálom. Takto získaný produkt je nepriepustný a má vysokú tepelnú odolnosť.