Sme rodinná firma, ktorá pôsobí v oblasti predaja a distribúcie ekologických balení pre gastronómiu. Náš príbeh sa začal písať v roku 2013, kedy sme boli jednými z prvých na Slovensku, ktorí začali propagovať tento nový trend.

Rozhodnutie podnikať v ekologických gastro obaloch bolo pre nás viac intuitívne a emocionálne rozhodnutie než obchodné. Asi aj to nám pomohlo prekonať neľahké začiatky, kedy boli ceny eko obalov pre väčšinu prevádzok príliš vysoké. Avšak naše úprimné nadšenie a odhodlanie niečo zmeniť boli natoľko silné, že dnes je BIONELA považovaná za špičku v tejto oblasti na slovenskom trhu.

Monika Hromadová, majiteľka firmy Bionela

Okrem predaja ekologických obalov poskytujeme aj odborné poradenstvo v oblasti spracovania odpadov. Napriek tomu, že infraštruktúra nie je ešte dokonalo vybudovaná, sú dostupné projekty, pri ktorých kompostovanie, vrátane obalov, funguje.

Máme za sebou niekoľkoročnú úspešnú spoluprácu s rôznymi podujatiami ako napríklad festival Pohoda, Grape, Vegánske hody a veľa ďalších. Taktiež spolupracujeme so samosprávami, mestami a obcami pri organizovaní ich podujatí s dôrazom na minimalizáciu tvorby odpadu.

Okrem toho máme viaceré spoločné projekty s rôznymi združeniami a firmami (napr. Bistro.sk, Menucka.sk), prostredníctvom ktorých sa snažíme čo možno najviac podporiť používanie kompostovateľných obalov.

Popritom sa snažíme robiť osvetu v oblasti ekológie a zdravého životného štýlu. Spustili sme iniciatívu NEJEM Z PLASTU, ktorou chceme motivovať širokú verejnosť k tomu, aby prestala používať jednorazové plasty a volila radšej ich ekologickú alternatívu.