Palmové listy sú výborným materiálom na výrobu 100% rozložiteľných ekologických riadov, ktoré sú ľahké, no zároveň dostatočne pevné a odolné.

Vyrábajú sa z vylisovaných listov palmy Areca (Areca catechu, India), ktoré sa po odpadnutí zbierajú. Listy opadávajú prirodzene, čím sa vytvorí priestor pre rast nových, čo sa deje približne trikrát ročne. V minulosti sa vo veľkom spaľovali.

Výrobný proces nevyžaduje rezanie ani iné poškodzovanie stromov. Pri výrobe sa nepoužívajú žiadne škodlivé prídavné látky a proces výroby je po stáročia rovnaký. Základnou surovinou na výrobu jednorazového riadu sú listy z arecovej palmy, ktoré sa za tepla lisujú do požadovaného tvaru. Pri zbere sa stromy nepoškodzujú, používajú sa len opadané palmové listy.

Taniere a misky z palmových listov sa v prírodnom prostredí úplne rozložia približne do dvoch mesiacov. V domácom komposte zhruba do 28 dní.

Produkty z palmových listov sú dekoratívne a výborne sa hodia aj na zhotovenie aranžmánov, ikebán a podobne. Sú vhodné do mikrovlnnej rúry, maximálne po dobu 2 minút a v rúre na pečenie pri 150 °C, maximálne 45 minút.