Už žiadny polystyrén pre pokazenú „dobrú chuť“

Styrén (pre verejnosť známy ako polystyrén) je zlúčenina široko využívaná najmä ako súčasť plastov. Vo veľkej miere sa používa v stavebníctve ako tepelná izolácia, na stavbu modelov a kulís. Penový polystyrén sa používa ako obalový materiál na potraviny a rôzne krehké tovary. Jediný rozdiel medzi „stavebným“ a „potravinovým“ polystyrénom sú prídavné látky, používané pre dosiahnutie väčšej hustoty a odolnosti voči vlhkosti. Počkať… znamená to, že jeme z obyčajného polystyrénu?

Po celé desaťročia predstavitelia rôznych odvetví priemyslu tvrdili, že produkty vyrobené zo styrénu sú bezpečné. Vo viacerých štátoch však experti volajú po jeho zákaze. Európska únia sa témou zatiaľ nezaoberá (veľkosť uhoriek je dôležitejšia), faktom ale je, že v USA je už vyše stovka miest, ktoré polystyrénové potravinové obaly zákazali.

Štúdií o škodlivých účinkoch polystyrénu (zvlášť pokiaľ je v nich horúce jedlo) je na internete veľké množstvo, môžete si ich vyhľadať a preštudovať. My vás chceme požiadať o niečo iné. Povzbuďte vašu obľúbenú donáškovú službu, žiadajte, aby prešli na ekologické obaly. Ak tak urobia, dostanú od nás 3 mesiace prepravu grátis. Vy na oplátku získate ekologickú a zdravotne nezávadnú sklenenú fľašu podľa vlastného výberu a dobrý pocit k tomu. Akcia platí do odvolania.

Pridaj komentár