Vegánske hody na ekologických riadoch

Jarné Vegánske hody Bratislava 2018 sú už predo dvermi. Ako každoročne, aj tentokrát je Bionela hrdým partnerom tohto jedinečného podujatia.

Jednorazový riad z palmového listu, ktorý je 100% biodegradovateľný.

Najväčší festival udržateľného a ohľaduplného stravovania na Slovensku Vegánske hody pokračuje vo svojej jarnej edícii už v nedeľu 8. apríla. Bude sa opäť konať v Starej tržnici a rozšíri sa aj na námestie pred ňou.

Návštevníci sa môžu tešiť na viac než dvadsať reštaurácií, obchodov a výrobcov. Okrem fantastických jedál čisto rastlinného pôvodu budete môcť vyskúšať a kúpiť si aj kozmetiku netestovanú na zvieratách a alternatívy kožených výrobkov. Pripravený je celodenný program, kuchárske show, prezentácie známych foodblogeriek, predvedenie virtuálnej reality, infostánky a benefície. Vstup na podujatie je už tradične voľný.

Ako je to s jednorazovým riadom na Vegánskych hodoch?

Pravdepodobne sa väčšina ľudí, úplne prirodzene, pýta: Ako to, že sa na festivale, ktorý propaguje trvalú udržateľnosť a alternatívne formy stravovania šetrné k životnému prostrediu, budú podávať jedlá v jednorazových obaloch a riadoch?“ Organizátori pokračujú v znižovaní odpadu tým, že nahrádzajú jednorazové poháre umývateľnými. Okrem toho, všetci zúčastnení na podujatí už tradične používajú jednorazový gastro riad od spoločnosti Bionela.

„Ako najväčší dodávateľ ekologických a zdravotne nezávadných jednorazových riadov na Slovensku sme dlhodobým partnerom Vegánskych hodov. Riady, ktoré dodávame na tento festival, sú vyrobené z kompostovateľného bioplastu, prípadne palmového listu, či cukrovej trstiny. To znamená, že po použití sa v priemyselnej kompostárni rozložia do 3 dní. Na Vegánskych hodoch bude dostupná kompostáreň od spoločnosti JRK Slovensko, kam sa bude bioodpad vhadzovať z nádob na to určených,“ prezradila Monika Hromadová, majiteľka spoločnosti Bionela.

Takže na Vegánskych hodoch si aj z jednorazového riadu môžete pochutnať s čistým svedomím. A nezabudnite ho potom vhodiť do nádoby určenej na bioodpad 😉

Pridaj komentár